Diákolimpiai hírek

TENISZ DIÁKOLIMPIA

A Balatonbogláron megrendezésre kerülő Országos Tenisz “B” kategóriás Diákolimpiai Döntőn Vadászi Tamás, Lászlófy Sándor és Győrfi Dániel 10-A osztályos diákjaink 1. helyezést értek el az V. korcsoportos fiúk között.

A IV. korcsoportban a lányoknál Mező Anna 8.a és Kürti Nelli 7.b osztályos tanulók szintén 1. helyezést értek el!

Felkészítő tanár: Szíjj Béla testnevelő

Gratulálunk az országos diákolimpiai győzelemhez!

ATLÉTIKAI ORSZÁGOS DIÁKOLIMPIAI DÖNTŐ

A múlt hétvégi Országos Atlétikai Diákolimpiai Döntőn, Székesfehérváron iskolánkból két diák szerepelt nagy sikerrel.
Herczeg György 8.B a 16 évesek között 6. helyezést ért el gerelyhajításban ( 53,74 m: az ő korosztályában-14 éves- még nem rendeznek gerelyhajító diákolimpiát, de nagyon tehetséges fiú, a jövőre nézve biztató eredményei vannak már most).
Papadopulu Phaedra 11.C három versenyszámban is rajthoz állt.
100 m gátfutásban 3. helyen, 400 méteren 6. helyen és 200 m-en 11.helyen ért célba.

Atlétáinknak szívből gratulálunk!

SAKK DIÁKOLIMPIA

Karácsonyi Kata 7.A-s diákunk a hétvégén az első helyezettel azonos pontszámot elérve ezüstérmet szerzett az Országos Sakk Diákolimpia döntőjén, “A” kategóriában.

“B” kategóriában Do Nhat Quan 9.A-s diákunk 10. helyen és Csönge Dániel 8.A diákunk 19. helyen végzett.

A nagyszerű eredményekhez gratulálunk!

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

KÉZILABDA DIÁKOLIMPIA

Iskolánk  fiú kézilabda csapata a budapesti győzelem után idén ismét kijutott az Országos Döntőre, melyre április végén Miskolcon kerül sor. Sok sikert kívánunk Forrás Péter tanár úr, mesteredző csapatának!

Csapattagok:  Bajkay János 10.D, Hoang Gergő Chi 11.B, Kocsis Gergő 12.A, Le Do Qui Thanh 12.A, Lőrinc István 10.C, Molnár Bálint 12.A, Nemes Balázs Máté 12.A, Réthy Benedek 11.A, Szücs Pál 12.A, Tardi Marcell 11.B, Tóth Gergely László 9.B, Treszler Donát 11.B, Udvarvölgyi Loránd 12.E, Vo Manh Tan 10.C, Wernigg András 10.D, Zulauf Richárd 11.A

A Miskolci Országos Kézilabda Diákolimpiai Döntőn a Szent István Gimnázium csapata 7. helyezést ért el!

Gratulálunk Forrás Péter, felkészítő testnevelő-edzőnek és csapatának!

Országos Mezeifutó Diákolimpiai Döntő

A márciusi Budapesti Döntőből két csapatunk is továbbjutott az Országos Döntőbe, melyre 2019. április 10-én, szerdán került sor Gödöllőn.

A Szent István Gimnázium IV. korcsoportos lánycsapata az Országos Döntőn 5. helyezést ért el! Csapattagok: Réthy Anna, Gyurina Judit, Rahner Anna, Dobos Kamilla és Bődi Hanna.

A VI. korcsoportos fiúk 6-ok lettek! Csapattagok: Horváth Csongor, Richlik Róbert, Borbély András, Antal András és Gazdik Balázs.

Gratulálunk minden futónak és a felkészítő testnevelőknek!

…………………………………………………………………………………………………

VÍVÓ DIÁKOLIMPIA

Az Országos Vívó Diákolimpián Kard egyéniben  3. helyen végzett Turny Bátor 9.A osztályos tanuló.

Gratulálunk!

………………………………………………………………………………………………..

ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA

A Budapesti Atlétikai Diákolimpián Herczeg Gyuri 8. osztályos tanuló az V. korcsoportos (9-10. évfolyam) diákok között 2. helyen végzett gerelyhajításban. Eredménye: 52 m 96 cm, mellyel továbbjutott az Országos Döntőbe.
Horváth Csongor végzős diákunk a VI. korcsoportos 1500 méteres síkfutást fölényesen nyerte! Eredménye: 4:07,7. Ő is indulhat az Országos Döntőn, május végén.
Papadopulu Phaedra 11. C három számban is kivívta a továbbjutást. 100 m gátfutásban 4. lett (15,5 mp), 200 méteren 2. helyen ért célba (26,1 mp) és 400 méteres futásban 3. lett (61,2 mp).