Tájékoztató a tankönyvellátás rendjéről

Hermesz Zoltán - 2014-08-05

Tisztelt Szülők!

A tankönyvellátás 2014. szeptemberi menetrendje az előző évben államilag bevezetett eljárás szerint zajlik majd. A Kello ígéretei szerint, a tavalyi tapasztalatokat hasznosítva, idén gördülékenyebben, a hibákat minimalizálva biztosítják a megrendelt tankönyvállományt. A Kello minden diák megrendelt tankönyvcsomagját egyénileg csomagolva, augusztus végéig kiszállítja az iskolába.

Fizetősök:

Az elmúlt hetekben remélhetőleg minden család (aki fizetős) megkapta a díjbekérő csekket. Az iskolakezdés napján a befizetést igazoló csekk (vagy annak azonosítható másolata) átadása ellenében kapják meg a diákok a tankönyveket osztályonként kiosztva. Aki a díjbekérőn található határidő után fizeti be a tankönyvek árát, az is átveheti a könyveket, amint bemutatta a csekkszelvényt, vagy az átutalásról szóló igazolást. Kérem, minden, a befizetést igazoló iratra írják rá a diák nevét és osztályát! Aki nem kapott díjbekérőt, kérem, augusztus végéig jelezze e-mailben. Az ő számukra kézzel kitöltött csekket tudok (remélhetőleg) augusztus végétől kiállítani, melynek befizetése után szintén az iskolában vehetik át tankönyveiket. Aki a kapott díjbekérőn problémát tapasztal (pl: nem egyeznek a könyvek a megrendelttel), kérem e-mailben jelezze. Ha a listán feleslegesnek ítélt könyvek is szerepelnek, amit nem kívánnak megvásárolni, ne fizessék be a csekket, majd évkezdéskor kiállítunk egy megfelelőt.

Ingyenességre jogosultak:

Külön beosztás szerint kapják meg tankönyveiket szintén szeptember első napjaiban. Mivel az állam csak 12.000 Ft normatív támogatást biztosít a támogatottak számára, az ő tankönyvcsomagjuk részben új, részben pedig az iskola által biztosított használt tankönyvekből áll össze. Az ingyenességre jogosultak tankönyvei könyvtári tulajdonba és nyilvántartásba kerülnek. E könyveket akkor kell a jövőben leadni, ha a tanulmányokhoz már nincs rájuk szükség. A munkafüzeteket a diákok megtarthatják. A tankönyveket mások számára használható, ép állapotban kérjük visszaszolgáltatni! Fontos, hogy minden diák az átvételkor ellenőrizze, a könyvei megegyeznek-e a csomagban található listával, majd otthon összevesse a díjbekérőn szereplő, megrendelt és kifizetett tankönyvek listájával! Bármilyen probléma, eltérés tapasztalható (hiány, nem rendelt, tehát felesleges könyv), a lehető leghamarabb jelezzék a tankönyvfelelősnek!

Gdanskban jártunk

Horváthné Gődény Judit - 2014-08-30

Július 6-án reggel izgatottan sorakoztunk fel az Orangeways buszmegállóban, mert nem kis kalandra vállalkoztunk: 6+11 órás buszút várt ránk, hogy eljussunk a Balti-tenger partjára, Gdanskba, hogy részt vegyünk egy lengyel-német-magyar táborban stadtlohni és magdeburgi Comenius-partneriskoláinkkal, valamint egy lengyel iskola diákjaival közösen.

Hitoktatás

Libárdi Péter igazgatóhelyettes - 2014-08-29

Kedves Istvánosok!

Ebben a tanévben is folytatódik a fakultatív hitoktatás. Jelentkezni az alábbi e-mailcímeken lehet:

Gdanskban jártunk

Horváthné Gődény Judit - 2014-08-30