Naptár

DátumEsemény
június 4., vasárnapPünkösd, Trianon-emléknap
június 5., hétfőPünkösd
június 6., kedd osztályozó vizsgák
június 7., szerda osztályozó vizsgák

Digitális napló

Belépés a digitális naplóba: felhasználónév: 11 jegyű OM azonosító; jelszó: születési dátum kötőjellel (9999-99-99).

OKTV eredmények

Igazgatóság - 2017-04-01
Tanuló Tantárgy Oszt. Felkészítő tanár(ok) Végeredmény
Kovács Máté Barnabás Kémia I. kat 12.b Miklós Zoltán 5. hely
Bodnár Anna Informatika II. kat. (programozó) 12.a Szalayné Tahy Zsuzsanna 31. hely
Ilankovic Katarina Angol nyelv I. kat. 11.d Berke Ildikó 13. hely
Szkupien Péter Informatika I. kat. (alkalmazói) 12.b Borbásné Penke Judit, Szalayné Tahy Zsuzsanna 7. hely
Bodnár Anna Informatika I. kat. (alkalmazói) 12.a Szalayné Tahy Zsuzsanna 8. hely
Sillye Martin Informatika I. kat. (alkalmazói) 11.d Borbásné Penke Judit, Szalayné Tahy Zsuzsanna 12. hely
Visy Tamás

Német nyelv II. kat.

11.d Kelemen Gabriella 1. hely
Vajda Gabriella Német nyelv II. kat. 11.b Jahoda Anna 29. hely
Szkupien Péter Magyar nyelv 12.b Pusztai Mária, Bóka Gábor 6. hely
Barabási Réka Magyar irodalom 12.b Pusztai Mária 27. hely
Silvas János Matematika III. kat. 12.a Jeneiné Bicsák Krisztina 37. hely
Kotormán Adél Olasz nyelv I. kat. 13.e Ruszina Mónika 7. hely
Timár Paula Biológia I. kat. 11.d Csupák Adrien 6. hely
Farkas-Sütő Kristóf Attila Biológia II. kat. 12.b Sumi Ildikó 28. hely
Koós Boglárka Dráma 13.e Kiss Gabriella 3. hely

Ballagás

Igazgatóság - 2017-05-03

Tisztelt Szülők, Vendégeink!

Végzős diákjaink ballagása 2017. május 5-én, pénteken 11.00 órától kezdődik.

Kérjük Önöket, hogy az iskolaudvaron gyülekezzenek, csupán eső esetén jöjjenek be a gimnázium épületébe. Az ünnepély az iskola  udvarán zajlik.

Felhívjuk figyelmüket, hogy az Ajtósi Dürer soron csatornaépítés miatt nem lehet autókkal parkolni, ezért a helyszín megközelítésére a tömegközlekedést javasoljuk. Korlátozott számban (lehetőség szerint az idősebb hozzátartozók részére) az Abonyi utca felől a sportpályákon lehet parkolni.
Megértésüket köszönjük!

igazgatóság

Arany János Irodalmi Verseny

Kovács Ilona - 2017-04-20

Az Arany János Irodalmi Verseny legnépesebb döntős csapata.  Zsembery Luca (10.b) arany-, Visy Blanka (10.d) ezüst-, Lukács Lilla Réka (10.a) ezüst-,  Erdélyi Lilla Virág (10.e) bronzdiplomát; Czirják Janka, Kosteleczki Anna, Szabó Rebeka (10.d) és Taródi Anna (10.b) jutalomkönyvet kapott.

Gratulálunk a szép eredményhez!

Országos Sakk Diákolimpia

Barkócziné Antók Zsófia - 2017-04-14

Az országos Sakk Diákolimpiai döntőben Polyik Péter (10.a) a fiúk között a győztessel megegyező ponszámmal diákolimpiai 2. helyezést ért el. Részletes eredmények az alábbi linken:
http://chess-results.com/tnr274895.aspx?lan=1&art=1&rd=9&wi=821

Gratulálunk az eredményhez!

Náboj nemzetközi matematikaverseny

Jeneiné Bicsák Krisztina - 2017-04-13

A Náboj nemzetközi matematikaversenyen a magyarországi junior (9.-10. osztály) részben a Szent István Gimnázium csapata 2. helyezett lett, a nemzetközi versenyben pedig 8. helyezett.

A csapat tagjai: Lukács Lilla, Keceli-Mészáros Tivadar, Kulcsár Gergely, Szücs Pál, Zsigri Bálint, mind a 10.a osztályos diákok.

Felkészítő tanáraik: Molnár-Sáska Ildikó, Juhász Péter

Gratulálunk!!! :)

https://math.naboj.org/archive/results.php?year=2017&category=jun&country_code=hu

Kézilabda bajnokok

Forrás Péter - 2017-04-03

Országos Diákolimpiai Bajnok a Szent István Gimnázium fiú kézilabda csapata!!!

Bejövő osztályok elhelyezése a szülő tájékoztató alkalmával

Libárdi Péter igazgatóhelyettes - 2017-05-24

2017. május 26., péntek

  • osztályfőnöki óra:  17.00 - 17.30, témája: ismerkedés
  • angol felmérés: 17.30 - 18.15 – megjegyzés: a felmérést felügyelő angoltanár az osztályt a felmérő megírása végén kísérje fel a díszterembe
  • igazgatói tájékoztató a szülők részére: 17.30-tól

terembeosztás:

  • 7.a – József Attila terem (fszt.), osztályfőnök: Magyar Zsolt tanár úr
  • 7.b – Babits terem (I. emelet), osztályfőnök: Csupák Adrien tanárnő
  • 9.c – Zrínyi terem (fszt.), osztályfőnök: Szecsődi Tamás tanár úr
    megjegyzés: a 9.c osztály diákjainak és a szülőknek Juhász Péter tanár úr 17.05-től 17.25-ig tájékoztatót tart a tervezett matematika oktatásról
  • 9.d – Ady terem (I. emelet), osztályfőnök: Kósa Zsolt tanár úr

Országos Dráma Tanulmányi Verseny

Kiss Gabriella - 2017-05-16

Az idei Országos Dráma Tanulmányi Versenyen Czirják Janka (10.b) második, Gulyás Eszter (10.d) negyedik, Jankura Lenke (10.e) hatodik, Magyarfalvi Vilma (10.c) pedig osztott tizedik helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Kiss Gabriella.

Gratulálunk!

Szintfelmérő angol nyelvből a bejövő diákok számára

angol munkaközösség - 2017-05-03

A bejövő osztályokba (7.a, 7.b, 9.c, 9.d) felvételt nyert tanulók angol nyelvtudását minden évben felmérjük és eszerint alakítjuk ki a nyelvi csoportokat (évfolyamonként négyet). Idén a szintfelmérő időpontja: május 26. 17.30-18.15.

Ha valaki nem tud részt venni a felmérőn, kérjük, jöjjön el május 30-án, amikor 15.30-16.15 szervezzük meg a pót-szintfelmérőt. Fontos: Minden diák írja meg a tesztet, függetlenül attól, hogy tanult-e már angolul intézményes keretek között, hiszen az internet világában sok különböző módja van a nyelvtanulásnak.

Internetes földrajzverseny 8. forduló

Seregély Ildikó - 2017-05-03

Jedlik Ányos fizikaverseny

Fizika Munkaközösség - 2017-04-27

A Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjén

  • Ráfli Ádám és Erdélyi Gergő 1. hely
  • Baumann Attila 3. hely
  • Nemes Máté 4. hely
  • Vanderer Hajnalka 5. hely

Valamennyien 8.a osztályos tanulók. Felkészítő tanáruk: Gyimesi Éva

Gratulálunk!

Asztaltenisz

Szabó Sándor - 2017-04-12

Ujvári Máté (7.a, a képen a dobogó bal szélén) és egyesülete a KSI, a hétvégén asztalitenisz serdülő országos csapatbajnokságon II. helyezést ért el.

Gratulálunk!

Szilárd Leó fizikaverseny

Fizika Munkaközösség - 2017-04-10

A XX. Szilárd Leó fizikaverseny országos döntőjén I. kategóriában fantasztikus eredményt értünk el!

  • Goto Tomoi (13.e) 2. hely
  • Hraboczki Márton (12.a) 6. hely
  • Világos Blanka (11.b) 8. hely
  • Korom Gergely (12.a) 12. hely
  • Silvas János (12.a) 16. hely

A teljesítményük az eddigi legmagasabb pontszámot eredményezte, és ezzel elhozták a Marx György Vándordíjat, amelyet 1 évig a gimnázium őriz.

Gratulálunk!

TiszaPé!!!

Boros Gábor - 2017-04-03

A nyári tábor turnusainak időpontjai:

  1. július 25-tól augusztus 1-ig,
    táborvezető: Boros Gábor
  2. augusztus 1-től 8-ig.
    táborvezető: Hermesz Zoltán

Mindkét turnus betelt, további jelentkezés nem lehetséges. A tábor részvételi díja 24.000.- Ft, befizetni egy összegben kell 2017. május 15-től 17-ig a gazdasági irodában.

Naptár

DátumEsemény
június 4., vasárnapPünkösd, Trianon-emléknap
június 5., hétfőPünkösd
június 6., kedd osztályozó vizsgák
június 7., szerda osztályozó vizsgák

Digitális napló

Belépés a digitális naplóba: felhasználónév: 11 jegyű OM azonosító; jelszó: születési dátum kötőjellel (9999-99-99).

OKTV eredmények

Igazgatóság - 2017-04-01
Tanuló Tantárgy Oszt. Felkészítő tanár(ok) Végeredmény
Kovács Máté Barnabás Kémia I. kat 12.b Miklós Zoltán 5. hely
Bodnár Anna Informatika II. kat. (programozó) 12.a Szalayné Tahy Zsuzsanna 31. hely
Ilankovic Katarina Angol nyelv I. kat. 11.d Berke Ildikó 13. hely
Szkupien Péter Informatika I. kat. (alkalmazói) 12.b Borbásné Penke Judit, Szalayné Tahy Zsuzsanna 7. hely
Bodnár Anna Informatika I. kat. (alkalmazói) 12.a Szalayné Tahy Zsuzsanna 8. hely
Sillye Martin Informatika I. kat. (alkalmazói) 11.d Borbásné Penke Judit, Szalayné Tahy Zsuzsanna 12. hely
Visy Tamás

Német nyelv II. kat.

11.d Kelemen Gabriella 1. hely
Vajda Gabriella Német nyelv II. kat. 11.b Jahoda Anna 29. hely
Szkupien Péter Magyar nyelv 12.b Pusztai Mária, Bóka Gábor 6. hely
Barabási Réka Magyar irodalom 12.b Pusztai Mária 27. hely
Silvas János Matematika III. kat. 12.a Jeneiné Bicsák Krisztina 37. hely
Kotormán Adél Olasz nyelv I. kat. 13.e Ruszina Mónika 7. hely
Timár Paula Biológia I. kat. 11.d Csupák Adrien 6. hely
Farkas-Sütő Kristóf Attila Biológia II. kat. 12.b Sumi Ildikó 28. hely
Koós Boglárka Dráma 13.e Kiss Gabriella 3. hely

Bejövő osztályok elhelyezése a szülő tájékoztató alkalmával

Libárdi Péter igazgatóhelyettes - 2017-05-24

2017. május 26., péntek

  • osztályfőnöki óra:  17.00 - 17.30, témája: ismerkedés
  • angol felmérés: 17.30 - 18.15 – megjegyzés: a felmérést felügyelő angoltanár az osztályt a felmérő megírása végén kísérje fel a díszterembe
  • igazgatói tájékoztató a szülők részére: 17.30-tól

terembeosztás:

  • 7.a – József Attila terem (fszt.), osztályfőnök: Magyar Zsolt tanár úr
  • 7.b – Babits terem (I. emelet), osztályfőnök: Csupák Adrien tanárnő
  • 9.c – Zrínyi terem (fszt.), osztályfőnök: Szecsődi Tamás tanár úr
    megjegyzés: a 9.c osztály diákjainak és a szülőknek Juhász Péter tanár úr 17.05-től 17.25-ig tájékoztatót tart a tervezett matematika oktatásról
  • 9.d – Ady terem (I. emelet), osztályfőnök: Kósa Zsolt tanár úr

Országos Dráma Tanulmányi Verseny

Kiss Gabriella - 2017-05-16

Az idei Országos Dráma Tanulmányi Versenyen Czirják Janka (10.b) második, Gulyás Eszter (10.d) negyedik, Jankura Lenke (10.e) hatodik, Magyarfalvi Vilma (10.c) pedig osztott tizedik helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Kiss Gabriella.

Gratulálunk!

Ballagás

Igazgatóság - 2017-05-03

Tisztelt Szülők, Vendégeink!

Végzős diákjaink ballagása 2017. május 5-én, pénteken 11.00 órától kezdődik.

Kérjük Önöket, hogy az iskolaudvaron gyülekezzenek, csupán eső esetén jöjjenek be a gimnázium épületébe. Az ünnepély az iskola  udvarán zajlik.

Felhívjuk figyelmüket, hogy az Ajtósi Dürer soron csatornaépítés miatt nem lehet autókkal parkolni, ezért a helyszín megközelítésére a tömegközlekedést javasoljuk. Korlátozott számban (lehetőség szerint az idősebb hozzátartozók részére) az Abonyi utca felől a sportpályákon lehet parkolni.
Megértésüket köszönjük!

igazgatóság

Szintfelmérő angol nyelvből a bejövő diákok számára

angol munkaközösség - 2017-05-03

A bejövő osztályokba (7.a, 7.b, 9.c, 9.d) felvételt nyert tanulók angol nyelvtudását minden évben felmérjük és eszerint alakítjuk ki a nyelvi csoportokat (évfolyamonként négyet). Idén a szintfelmérő időpontja: május 26. 17.30-18.15.

Ha valaki nem tud részt venni a felmérőn, kérjük, jöjjön el május 30-án, amikor 15.30-16.15 szervezzük meg a pót-szintfelmérőt. Fontos: Minden diák írja meg a tesztet, függetlenül attól, hogy tanult-e már angolul intézményes keretek között, hiszen az internet világában sok különböző módja van a nyelvtanulásnak.

Internetes földrajzverseny 8. forduló

Seregély Ildikó - 2017-05-03

Jedlik Ányos fizikaverseny

Fizika Munkaközösség - 2017-04-27

A Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjén

  • Ráfli Ádám és Erdélyi Gergő 1. hely
  • Baumann Attila 3. hely
  • Nemes Máté 4. hely
  • Vanderer Hajnalka 5. hely

Valamennyien 8.a osztályos tanulók. Felkészítő tanáruk: Gyimesi Éva

Gratulálunk!

Arany János Irodalmi Verseny

Kovács Ilona - 2017-04-20

Az Arany János Irodalmi Verseny legnépesebb döntős csapata.  Zsembery Luca (10.b) arany-, Visy Blanka (10.d) ezüst-, Lukács Lilla Réka (10.a) ezüst-,  Erdélyi Lilla Virág (10.e) bronzdiplomát; Czirják Janka, Kosteleczki Anna, Szabó Rebeka (10.d) és Taródi Anna (10.b) jutalomkönyvet kapott.

Gratulálunk a szép eredményhez!

Országos Sakk Diákolimpia

Barkócziné Antók Zsófia - 2017-04-14

Az országos Sakk Diákolimpiai döntőben Polyik Péter (10.a) a fiúk között a győztessel megegyező ponszámmal diákolimpiai 2. helyezést ért el. Részletes eredmények az alábbi linken:
http://chess-results.com/tnr274895.aspx?lan=1&art=1&rd=9&wi=821

Gratulálunk az eredményhez!

Náboj nemzetközi matematikaverseny

Jeneiné Bicsák Krisztina - 2017-04-13

A Náboj nemzetközi matematikaversenyen a magyarországi junior (9.-10. osztály) részben a Szent István Gimnázium csapata 2. helyezett lett, a nemzetközi versenyben pedig 8. helyezett.

A csapat tagjai: Lukács Lilla, Keceli-Mészáros Tivadar, Kulcsár Gergely, Szücs Pál, Zsigri Bálint, mind a 10.a osztályos diákok.

Felkészítő tanáraik: Molnár-Sáska Ildikó, Juhász Péter

Gratulálunk!!! :)

https://math.naboj.org/archive/results.php?year=2017&category=jun&country_code=hu

Asztaltenisz

Szabó Sándor - 2017-04-12

Ujvári Máté (7.a, a képen a dobogó bal szélén) és egyesülete a KSI, a hétvégén asztalitenisz serdülő országos csapatbajnokságon II. helyezést ért el.

Gratulálunk!

Szilárd Leó fizikaverseny

Fizika Munkaközösség - 2017-04-10

A XX. Szilárd Leó fizikaverseny országos döntőjén I. kategóriában fantasztikus eredményt értünk el!

  • Goto Tomoi (13.e) 2. hely
  • Hraboczki Márton (12.a) 6. hely
  • Világos Blanka (11.b) 8. hely
  • Korom Gergely (12.a) 12. hely
  • Silvas János (12.a) 16. hely

A teljesítményük az eddigi legmagasabb pontszámot eredményezte, és ezzel elhozták a Marx György Vándordíjat, amelyet 1 évig a gimnázium őriz.

Gratulálunk!

TiszaPé!!!

Boros Gábor - 2017-04-03

A nyári tábor turnusainak időpontjai:

  1. július 25-tól augusztus 1-ig,
    táborvezető: Boros Gábor
  2. augusztus 1-től 8-ig.
    táborvezető: Hermesz Zoltán

Mindkét turnus betelt, további jelentkezés nem lehetséges. A tábor részvételi díja 24.000.- Ft, befizetni egy összegben kell 2017. május 15-től 17-ig a gazdasági irodában.

Kézilabda bajnokok

Forrás Péter - 2017-04-03

Országos Diákolimpiai Bajnok a Szent István Gimnázium fiú kézilabda csapata!!!

Oldalterv: Onódy Eszter