Tisztelt felvételiző Diákok és Szüleik!

A központi írásbeli felvételi vizsga a 6. és 8. évfolyamosok számára 2018. január 20-án 10 órától lesz iskolánkban.

Megjelenés 9:30-ra! Minden diák hozza magával a diákigazolványát!

A kijavított írásbeli dolgozatok megtekinthetők: 2018. január 26-án 8:00-16:00 között a Gimnáziumban. A javítással kapcsolatos esetleges észrevételek 2018. január 29-én 16:00-ig nyújthatók be az iskola Igazgatójának címzett levélben. Az észrevételekre 2018. február 5-ig e-mailben adunk választ. Az értékelő lapok 2018. február 6-án 8:00-16:00 között vehetők át az iskola titkárságán.

Mindenkinek sok sikert kívánunk!

Igazgatóság

Naptár

DátumEsemény
jan. 22., hétfő Kémia OKTV 2. forduló
jan. 23., kedd Varga Tamás Matematika Verseny 2. forduló
jan. 24., szerdaosztályozó értekezlet, Matematika OKTV II. kat. 2. forduló
jan. 25., csütörtökosztályozó értekezlet, pótló írásbeli, Angol nyelv OKTV I. kat. 2. forduló

OKTV II. fordulójába bejutott tanulók

Igazgatóság - 2017-12-12
Név Osztály Kategória
Ilankovic Katarina 12.d angol nyelv I. kategória
Kulcsár Gergely 11.a angol nyelv I. kategória
Barta Károly 11.d angol nyelv I. kategória
Visy Tamás 12.d angol nyelv I. kategória
Rompos Bendegúz 11.e angol nyelv II. kategória
Kádárkúti Soma Zsolt 11.c biológia I. kategória
Horváth Kamilla 11.b biológia I. kategória
Czurkó Luca Zsófia 11.b biológia I. kategória
Szalai Luca 11.b biológia I. kategória
Tímár Paula 12.d biológia I. kategória
Borbás Levente 11.c biológia I. kategória
Madár Valentina 12.d biológia II. kategória
Vajda Gabriella 12.b biológia II. kategória
Papp Eszter Boglárka 12.b biológia II. kategória
Szalai Zsuzsanna 12.b biológia II.kategória
Maday Benjamin Olivér 12.d dráma
Czirják Janka Lili 11.b dráma
Zsigri Bálint 11.a fizika I. kategória
Kovács Levente Imre 11.a fizika I. kategória
Kupcsok Péter 11.c fizika I. kategória
Falvi Péter 11.b földrajz
Sillye Martin Zoltán 12.d informatika I. kategória
Szenczy Balázs 11.e informatika I. kategória
Szabó Tamás 11.b informatika I. kategória
Králusz Tamás Attila 11.b informatika I. kategória
Zsigri Bálint 11.a informatika II. kategória
Csabai Bendegúz 11.b informatika II. kategória
Ágó Bernát 12.a informatika II. kategória
Sillye Martin Zoltán 12.d informatika II. kategória
Tímár Paula 12.d kémia I. kategória
Mészáros Bence Balázs 11.a kémia I. kategória
Szűcs Pál 11.a kémia I. kategória
Dömölki Borbála 12.b kémia I. kategória
Gajdán Gréta 10.c latin nyelv
Kolozsvári Ákos 11.d magyar irodalom
Erdős Orsi 11.e magyar irodalom
Szenthelyi Kristóf 12.d magyar nyelv
Kosteleczki Anna Róza 11.d magyar nyelv
Feledi Pál 12.d magyar nyelv
Taródi Anna Laura 11.b magyar nyelv
Szenthelyi Kristóf Máté 12.d matematika II. kategória
Förgeteg Soma 11.b matematika II. kategória
Török Gergely Balázs 12.d matematika II. kategória
Csabai Bendegúz 11.b matematika II. kategória
Tímár Paula 12.d matematika II. kategória
Taródi Anna Laura 11.b matematika II. kategória
Tímár Paula 12.d német nyelv I. kategória
Förgeteg Soma 11.b német nyelv I. kategória
Chiciudean Sámuel 11.c német nyelv I. kategória
Orovicz Lilla 11.d német nyelv I. kategória
Visy Blanka 11.d német nyelv II. kategória
Förgeteg Soma 11.b olasz nyelv
Sarkady Dorottya Petra 12.b spanyol nyelv I. kategória
Gyöngyösi Eszter 12.d történelem

Bátaszéki Matematika verseny

Jeneiné Bicsák Krisztina - 2018-01-14

Az iskolai forduló eredménye alapján a megyei fordulóba jutott tanulók:

  • Szakmáry-Hegyi Katalin 7.b
  • Csizmadia Miklós 8.a

Gratulálunk!

Varga Tamás Országos Matematika Verseny

Jeneiné Bicsák Krisztina - 2018-01-01

Az első forduló eredménye alapján a második fordulóba jutott tanulók:

7. osztály I. kategória
Csáki Borbála 7.b, Fogarasi Laura 7.b

7. osztály II. kategória
Batizi Emese 7.a, Baumann Máté 7.a, Botos Márk András 7.a, Dang Nguyen Minh Thanh 7.a, Dezső Kende Barnabás 7.a, Farkas Milán 7.a, Fejes Botond Zoltán 7.a, Kálai Anna Viktória 7.a, Révész Hunor Tibor 7.a, Rosz Roland Bendegúz 7.a, Tran Bao Viet 7.a, Veres-Marincsák Emma 7.a, Zhao Xiyu 7.a

8. osztály I. kategória
Gyimesy Márton 8.b, Kiss Ernő 8.b, Kovács Júlia 8.b, Narozsny István 8.b

8. osztály II. kategória
Bakonyi-Nemes Attila 8.a, Csabai Balázs János 8.a, Csépke Hanna 8.a, Csizmadia Miklós Dániel 8.a, Do Nhat Quan 8.a, Földi-Kiss Csenge 8.a, Haas Anton 8.a, Ivanov Péter 8.a, K. Szabó Dániel István 8.a, Kemény Márk 8.a, Kökényesi Márk Péter 8.a Lisztóczki Gergő 8.a, Méder Kincső 8.a, Mócsy Mátyás 8.a, Mogyorósi Ádám 8.a, Mozsár Máté 8.a, Nguyen Hoang Quy 8.a, Richlik Bence György 8.a, Stéber Mihály Ferenc 8.a, Szabó Judit 8.a, Szobek Ádám Márk 8.a, Sztreborny Attila 8.a, Turny Bátor Dániel 8.a

A második forduló időpontja: 2018. január 23. (kedd)

Gratulálunk!!!

FIGYELEM!

Igazgatóság - 2018-01-19

Felhívjuk figyelmét a projekt témákra eddig még nem jelentkező 7-10. évfolyamos tanulóknak, hogy 2018.01.22. 12 óráig jelentkezzenek! Amennyiben ez nem történik meg, akkor beosztjuk őket a megmaradó helyekre!

Vezetőség

Sítábor Franciaországban

Szabó Sándor - 2018-01-17

Az idei tanévben ez már a 11. Istvános francia sítábor.

Helyszíne a 250km-es teljesen egybefüggő pályarendszerrel rendelkező Alpe d'Huez.

Német nyelvi tábor Ausztriában

Vimlátiné Kálmán Judit - 2018-01-16

Iskolánk ismét nyári tábort szervez Ausztriában, ahol anyanyelvi tanárokkal eltöltött nyelvórák után a környék nevezetességeit látogatjuk meg. A tábor időpontja 2018. július 8-13. Várjuk azon diákok jelentkezését, akik már tanultak valamennyit németül (7. és 8. osztályosokat is). További információ és jelentkezési lap a némettanároktól kérhető.

Sítábori tájékoztató

Barkócziné Antók Zsófia - 2018-01-15

Kedves Diákok, tisztelt Szülők!

Az alábbi időpontokban a diákjaink számára sítábori tájékoztatót tartunk a kis tornateremben.

  • Sítábor I. (időpontja jan. 29. - febr. 3., táborvezető: Forrás Péter) tájékoztatója: január 16. kedd 14:30-kor.
  • Sítábor II. (időpontja jan. 28. - febr. 2., táborvezető: Boros Gábor) tájékoztatója: január 22. hétfő 14:30-kor.

Minden sítáboros diák megjelenésére feltétlenül számítunk a kiírt megbeszélésen, továbbá az érdeklődő szülőket is szívesen várjuk ebben az időpontban!

Felhívjuk a szülők és a diákok figyelmét arra, hogy a sítáborba való részvételhez kötelező baleset biztosítást kötni és a síelés, boardozás alkalmával a bukósisak használata kötelező!

Testnevelők

First LEGO League

Jakab Edit - 2018-01-15

A First Lego League eredményhirdetésen a 10.B és 7.B közös csapata 3. helyezést ért el, így meghívást kaptak a lengyelországi közép-európai fordulóba.

Gratulálunk!

Dürer verseny

Igazgatóság - 2017-12-12

A területi fordulóban elért eredményeik alapján az országos döntőbe jutott versenyzők:

  • Matematika C kategória:
    Kulcsár Boglárka 9.a
  • Matematika D kategória:
    Taródi Anna 11.b, Polyik Péter 11.a, Kulcsár Gergely 11.a
  • Matematika D+ kategória:
    Lukács Lilla 11.a, Zsigri Bálint 11.a, Horváth Csongor 11.a
  • Fizika F kategória:
    Kovács Levente 11.a, Török Emese 11.a, Richlik Róbert 11.a
  • Kémia K kategória
    Győrfi Sára 10.a, Mészáros Bence 11.a, Szűcs Pál 11.a
    Dömölki Borbála 12.b, Timár Paula 12.d, Gulyás Zoltán 10.c

A döntő időpontja: 2018. február 9-11.
A döntő helyszíne: Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc

Gratulálunk!

Pálmay Lóránt Matematikai Tehetségkutató Verseny

Magyar Zsolt - 2017-12-06

Iskolánk ismét meghirdeti a 6. osztályos, speciális matematika tagozatra jelentkező tanulók számára a Pálmay Lóránt matematikai tehetségkutató versenyt.

Részletes információk és jelentkezés:

palmayverseny.szigbp.hu

Tisztelt felvételiző Diákok és Szüleik!

A központi írásbeli felvételi vizsga a 6. és 8. évfolyamosok számára 2018. január 20-án 10 órától lesz iskolánkban.

Megjelenés 9:30-ra! Minden diák hozza magával a diákigazolványát!

A kijavított írásbeli dolgozatok megtekinthetők: 2018. január 26-án 8:00-16:00 között a Gimnáziumban. A javítással kapcsolatos esetleges észrevételek 2018. január 29-én 16:00-ig nyújthatók be az iskola Igazgatójának címzett levélben. Az észrevételekre 2018. február 5-ig e-mailben adunk választ. Az értékelő lapok 2018. február 6-án 8:00-16:00 között vehetők át az iskola titkárságán.

Mindenkinek sok sikert kívánunk!

Igazgatóság

Naptár

DátumEsemény
jan. 22., hétfő Kémia OKTV 2. forduló
jan. 23., kedd Varga Tamás Matematika Verseny 2. forduló
jan. 24., szerdaosztályozó értekezlet, Matematika OKTV II. kat. 2. forduló
jan. 25., csütörtökosztályozó értekezlet, pótló írásbeli, Angol nyelv OKTV I. kat. 2. forduló

OKTV II. fordulójába bejutott tanulók

Igazgatóság - 2017-12-12
Név Osztály Kategória
Ilankovic Katarina 12.d angol nyelv I. kategória
Kulcsár Gergely 11.a angol nyelv I. kategória
Barta Károly 11.d angol nyelv I. kategória
Visy Tamás 12.d angol nyelv I. kategória
Rompos Bendegúz 11.e angol nyelv II. kategória
Kádárkúti Soma Zsolt 11.c biológia I. kategória
Horváth Kamilla 11.b biológia I. kategória
Czurkó Luca Zsófia 11.b biológia I. kategória
Szalai Luca 11.b biológia I. kategória
Tímár Paula 12.d biológia I. kategória
Borbás Levente 11.c biológia I. kategória
Madár Valentina 12.d biológia II. kategória
Vajda Gabriella 12.b biológia II. kategória
Papp Eszter Boglárka 12.b biológia II. kategória
Szalai Zsuzsanna 12.b biológia II.kategória
Maday Benjamin Olivér 12.d dráma
Czirják Janka Lili 11.b dráma
Zsigri Bálint 11.a fizika I. kategória
Kovács Levente Imre 11.a fizika I. kategória
Kupcsok Péter 11.c fizika I. kategória
Falvi Péter 11.b földrajz
Sillye Martin Zoltán 12.d informatika I. kategória
Szenczy Balázs 11.e informatika I. kategória
Szabó Tamás 11.b informatika I. kategória
Králusz Tamás Attila 11.b informatika I. kategória
Zsigri Bálint 11.a informatika II. kategória
Csabai Bendegúz 11.b informatika II. kategória
Ágó Bernát 12.a informatika II. kategória
Sillye Martin Zoltán 12.d informatika II. kategória
Tímár Paula 12.d kémia I. kategória
Mészáros Bence Balázs 11.a kémia I. kategória
Szűcs Pál 11.a kémia I. kategória
Dömölki Borbála 12.b kémia I. kategória
Gajdán Gréta 10.c latin nyelv
Kolozsvári Ákos 11.d magyar irodalom
Erdős Orsi 11.e magyar irodalom
Szenthelyi Kristóf 12.d magyar nyelv
Kosteleczki Anna Róza 11.d magyar nyelv
Feledi Pál 12.d magyar nyelv
Taródi Anna Laura 11.b magyar nyelv
Szenthelyi Kristóf Máté 12.d matematika II. kategória
Förgeteg Soma 11.b matematika II. kategória
Török Gergely Balázs 12.d matematika II. kategória
Csabai Bendegúz 11.b matematika II. kategória
Tímár Paula 12.d matematika II. kategória
Taródi Anna Laura 11.b matematika II. kategória
Tímár Paula 12.d német nyelv I. kategória
Förgeteg Soma 11.b német nyelv I. kategória
Chiciudean Sámuel 11.c német nyelv I. kategória
Orovicz Lilla 11.d német nyelv I. kategória
Visy Blanka 11.d német nyelv II. kategória
Förgeteg Soma 11.b olasz nyelv
Sarkady Dorottya Petra 12.b spanyol nyelv I. kategória
Gyöngyösi Eszter 12.d történelem

FIGYELEM!

Igazgatóság - 2018-01-19

Felhívjuk figyelmét a projekt témákra eddig még nem jelentkező 7-10. évfolyamos tanulóknak, hogy 2018.01.22. 12 óráig jelentkezzenek! Amennyiben ez nem történik meg, akkor beosztjuk őket a megmaradó helyekre!

Vezetőség

Sítábor Franciaországban

Szabó Sándor - 2018-01-17

Az idei tanévben ez már a 11. Istvános francia sítábor.

Helyszíne a 250km-es teljesen egybefüggő pályarendszerrel rendelkező Alpe d'Huez.

Német nyelvi tábor Ausztriában

Vimlátiné Kálmán Judit - 2018-01-16

Iskolánk ismét nyári tábort szervez Ausztriában, ahol anyanyelvi tanárokkal eltöltött nyelvórák után a környék nevezetességeit látogatjuk meg. A tábor időpontja 2018. július 8-13. Várjuk azon diákok jelentkezését, akik már tanultak valamennyit németül (7. és 8. osztályosokat is). További információ és jelentkezési lap a némettanároktól kérhető.

Sítábori tájékoztató

Barkócziné Antók Zsófia - 2018-01-15

Kedves Diákok, tisztelt Szülők!

Az alábbi időpontokban a diákjaink számára sítábori tájékoztatót tartunk a kis tornateremben.

  • Sítábor I. (időpontja jan. 29. - febr. 3., táborvezető: Forrás Péter) tájékoztatója: január 16. kedd 14:30-kor.
  • Sítábor II. (időpontja jan. 28. - febr. 2., táborvezető: Boros Gábor) tájékoztatója: január 22. hétfő 14:30-kor.

Minden sítáboros diák megjelenésére feltétlenül számítunk a kiírt megbeszélésen, továbbá az érdeklődő szülőket is szívesen várjuk ebben az időpontban!

Felhívjuk a szülők és a diákok figyelmét arra, hogy a sítáborba való részvételhez kötelező baleset biztosítást kötni és a síelés, boardozás alkalmával a bukósisak használata kötelező!

Testnevelők

First LEGO League

Jakab Edit - 2018-01-15

A First Lego League eredményhirdetésen a 10.B és 7.B közös csapata 3. helyezést ért el, így meghívást kaptak a lengyelországi közép-európai fordulóba.

Gratulálunk!

Bátaszéki Matematika verseny

Jeneiné Bicsák Krisztina - 2018-01-14

Az iskolai forduló eredménye alapján a megyei fordulóba jutott tanulók:

  • Szakmáry-Hegyi Katalin 7.b
  • Csizmadia Miklós 8.a

Gratulálunk!

Varga Tamás Országos Matematika Verseny

Jeneiné Bicsák Krisztina - 2018-01-01

Az első forduló eredménye alapján a második fordulóba jutott tanulók:

7. osztály I. kategória
Csáki Borbála 7.b, Fogarasi Laura 7.b

7. osztály II. kategória
Batizi Emese 7.a, Baumann Máté 7.a, Botos Márk András 7.a, Dang Nguyen Minh Thanh 7.a, Dezső Kende Barnabás 7.a, Farkas Milán 7.a, Fejes Botond Zoltán 7.a, Kálai Anna Viktória 7.a, Révész Hunor Tibor 7.a, Rosz Roland Bendegúz 7.a, Tran Bao Viet 7.a, Veres-Marincsák Emma 7.a, Zhao Xiyu 7.a

8. osztály I. kategória
Gyimesy Márton 8.b, Kiss Ernő 8.b, Kovács Júlia 8.b, Narozsny István 8.b

8. osztály II. kategória
Bakonyi-Nemes Attila 8.a, Csabai Balázs János 8.a, Csépke Hanna 8.a, Csizmadia Miklós Dániel 8.a, Do Nhat Quan 8.a, Földi-Kiss Csenge 8.a, Haas Anton 8.a, Ivanov Péter 8.a, K. Szabó Dániel István 8.a, Kemény Márk 8.a, Kökényesi Márk Péter 8.a Lisztóczki Gergő 8.a, Méder Kincső 8.a, Mócsy Mátyás 8.a, Mogyorósi Ádám 8.a, Mozsár Máté 8.a, Nguyen Hoang Quy 8.a, Richlik Bence György 8.a, Stéber Mihály Ferenc 8.a, Szabó Judit 8.a, Szobek Ádám Márk 8.a, Sztreborny Attila 8.a, Turny Bátor Dániel 8.a

A második forduló időpontja: 2018. január 23. (kedd)

Gratulálunk!!!

Dürer verseny

Igazgatóság - 2017-12-12

A területi fordulóban elért eredményeik alapján az országos döntőbe jutott versenyzők:

  • Matematika C kategória:
    Kulcsár Boglárka 9.a
  • Matematika D kategória:
    Taródi Anna 11.b, Polyik Péter 11.a, Kulcsár Gergely 11.a
  • Matematika D+ kategória:
    Lukács Lilla 11.a, Zsigri Bálint 11.a, Horváth Csongor 11.a
  • Fizika F kategória:
    Kovács Levente 11.a, Török Emese 11.a, Richlik Róbert 11.a
  • Kémia K kategória
    Győrfi Sára 10.a, Mészáros Bence 11.a, Szűcs Pál 11.a
    Dömölki Borbála 12.b, Timár Paula 12.d, Gulyás Zoltán 10.c

A döntő időpontja: 2018. február 9-11.
A döntő helyszíne: Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc

Gratulálunk!

Pálmay Lóránt Matematikai Tehetségkutató Verseny

Magyar Zsolt - 2017-12-06

Iskolánk ismét meghirdeti a 6. osztályos, speciális matematika tagozatra jelentkező tanulók számára a Pálmay Lóránt matematikai tehetségkutató versenyt.

Részletes információk és jelentkezés:

palmayverseny.szigbp.hu

Oldalterv: Onódy Eszter