Személyes
Végzettségek
Munkahelyek
Továbbképzések
Publikációk
Konferenciák
Projektek
Díjak
Tagság
Szakmai tevékenység
Óravázlatok
Minősítések
Diákjaim eredményei
Nyelvtudás

Utolsó frissítés:
2014. augusztus

Önéletrajz

Szalayné Tahy Zsuzsanna

Személyi adatok

1964-ben születtem, Budapesten. Iskoláimat is itt jártam. 1983-ban mentem férjhez. Férjem, Szalay Sándor szintén matematika-fizika és számítástechnika szakos tanárként végzett, de nem tanárként dolgozik. Három leányunk van, 1983-ban, 1987-ben és 1990-ben születtek.

Végzettség

2013 -

Informatika Doktori Iskola

ELTE Informatikai Kar

2005 - 2007

Pedagógus szakvizsga - informatika szakirány

ELTE PPK Tanártovábbképző Központ

2006 - 2006

Microsoft Certificated Professional (Maintening and Managing Windows Server 2003)

Microsoft

1997 - 1997

Közoktatási szakértő informatika-számítástechnika szakirány

MKM

1993 - 1995

Számítástechnika szakos tanár (kitüntetéses oklevéllel)

ELTE TTK

1982 - 1987

Matematika-fizika szakos középiskolai tanár

ELTE TTK

Eddigi munkahelyek

2002 -

Budapesti XIV. Kerület Szent István Gimnázium

KLIK

Informatika szakos tanár. Korábban informatika mellett matematikát is tanítottam. Voltam web-karbantartó, diákönkormányzatot segítő tanár, osztályfőnök.

1987 - 2002

Ady Endre Gimnázium (1990-ig Kassák Lajos Gimnázium néven)

Budapest XIII.

Kezdetben matematika- és fizikatanárként dolgoztam, emellett két évig voltam gyermekvédelmi felelős, három évig pályaválasztási tanácsadó tanár. Az utolsó hét évben a korábbi szakjaim mellett elsősorban informatikatanár, az informatika tantárgygondozója az iskola informatikai pályázataiban a kapcsolattartó. 1999-ig én láttam el a rendszergazdai feladatokat is.

Továbbképzések

2011. INFO ÉRA Alapítvány: Az informatika szabályozása és módszertana a közoktatásban (konferencia) OKM2/299/2007 (30 óra)

2011. MATEHETSZ-Géniusz: A projektoktatás elmélete és gyakorlata (R523_015)  PL-4023 (10 óra)

2011. MATEHETSZ-Géniusz: Komplex programok az iskolai tehetséggondozásban (R547_042) PL-4274 (10 óra)

2010. MATEHETSZ-Géniusz: Az információ feldolgozás szerepe a tehetséggondozásban (R48_9) PL-4027 (10 óra)

2010. MATEHETSZ-Géniusz: Az informatika terén tehetséges tanulók gondozása (R58_2) PL-4263 (10 óra)

2010. MATEHETSZ-Géniusz: A tehetségfejlesztés lehetőségei a kooperatív tanulásban (R40_12) PL-4032 (10 óra)

2009.  INFO ÉRA Alapítvány: Az informatika szabályozása és módszertana a közoktatásban (konferencia) OKM2/299/2007 (30 óra)

2008. INFO ÉRA Alapítvány: Az informatika szabályozása és módszertana a közoktatásban (konferencia) OKM2/299/2007 (30 óra)

2008. Suliszerviz: Interaktív eszközök a tanórán (Digitális tábla) OKM-3/92/2008 (30 óra)

2007. NSZFI, HEFOP 3.5.1: Felnőttképzés az Európai Unióban (16 óra)

2007. tél: részvétel a Windows Vista és Office 2007 oktatására felkészítő ISZE-MS iskola tanfolyamon.

2007. ISZE: Internethasználat az informatika tanárok vezetőoktatói felkészítésében OM 175/12/2005 (30 óra)

2006. Sulinova, Sulinet (Pilisborosjenő): Digitális taneszközök használata az informatika tantárgy oktatásában (lényegében SDT tananyagszerkesztő képzés) OM 274/48/2004 (50 óra)

2006. JOS: Tanártovábbképzés rendszergazdák és informatika tanárok részére OKM-2/5/2006 (30 óra)

2005. Trainer-C: Maintaining and Managing a Microsoft Windows Server 2003 Environment (2273) - feltétele annak, hogy diákok is távoktatással megszerezhessék a Certificated Professional minősítést ebből a témából. (kb 50 óra)

2005. UNI.C: EPICT facilitator certification course (EPICT facilitátori képzés) (4 nap kb. 40 óra)

2004. Microsoft: Microsoft Társ a Tanulásban 2004. évi nyári háromnapos Microsoft képzés (30 óra)

2004. Sulinova Közoktatás-fejlesztési és Pedagógus-továbbképzési Kht. (Pilisborosjenő): Közép- és emelt szintű érettségi vizsgáztató középiskolai pedagógusok képzése - Informatika; OM 273/87/2004 (30 óra)

2004. Közoktatás-fejlesztési és Pedagógus-továbbképzési Kht. (Pilisborosjenő): Képzők képzése - Felkészítés az informatika tantárgy kétszintű érettségijének lebonyolítására; (60 óra)

2003-2011 Az Microsoft tanártovábbképző programjain részvétel, rövid előadásokat tartok aktuális témákból.

2000. Pedagógus-továbbképzési Módszertani és Információs Központ (PT MIK, Pilisborosjenő): Akkreditációs szakértői felkészítés (2 nap, kb. 20 óra)

2000. ISZE: Multimédia és adatkezelés oktatása (30 óra)

2000. ISZE: Internet a közoktatásban (30 óra)

1999. Microsoft Referencia Iskola: 5/C A Visual Basic programozási nyelv + 6/C Visual Basic haladó (12 + 12 óra)

1998. ISZE: Közoktatási szakértői tanfolyam (60 óra elmélet + 30 óra gyakorlat)

1997. Microsoft Referencia Iskola: 2.1 Az Internet használata + 2.2 Internet haladó + 3.2 Windows NT Server 4.0 adminisztrátor (12 + 12 + 12 óra)

1997. ISZE: Vezető oktatói tanfolyam (30 óra)

1996. IBM Magyarország Oktatás: Novell NetWare 3.0 supervisor (5 nap kb. 50 óra)

1996. IBM Magyarország Oktatás: OS/2 Warp és Internet ismeretek (2 nap, kb. 20 óra)

1996. IBM Magyarország Oktatás: MS Windows NT adminisztrátor (5 nap, kb. 50 óra)

1996. IBM Magyarország Oktatás: Access 2.0 felhasználói ismeretek (5 nap, kb. 50 óra)

Publikációk

2011: Reményi Zoltán - Siegler Gábor - Szalayné Tahy Zsuzsanna (alkotószerkesztő: Dr. Zsakó László): Informatika érettségire felkészítő feladatgyűjtemény. Nemzeti Tankönyvkiadót, Budapest, 2011. (a 2004-es könyv átdolgozott kiadása) (MTMT.hu)

2010: Geometriai transzformációk; Copyright és szabadszoftver óravázlatok in:  Körösné Dr. Mikis Márta (szerk): IKT - MOZAIK Kézikönyv pedagógusoknak a számítógép tanórai alkalmazásához. Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet, Budapest, 2010.

2007: Alkalmazói programok alkalmazásának módszerei. szakdolgozat ELTE PPK Szakvizsgázott Pedagógus végzettséghez. (MTMT.hu)

2005: 20 óravázlat-ötlet matematika és fizikaórára in: Merényi-Szabó-Takács (szerk): 101 ötlet Innovatív tanároknak. Jedlik Oktatási Stúdió, Budapest, 2005. (MTMT.hu)
kiadvány angol nyelvű fordítása: 101 Ideas For Innovative Teachers. Jedlik Oktatási Stúdió, Budapest, 2006. (MTMT.hu)
kiadvány szlovák nyelvű fordítása: 101 nápadov pre moderných učiteµov. P-Mat, 2007 (MTMT.hu)

2005: Jónás Katalin - Szalayné Tahy Zsuzsa: Szövegszerkesztés és táblázatkezelés pedagógusoknak.  Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete, Budapest, 2005. (MTMT.hu)

2004: Érettségiről tanároknak – 2005 – Informatika. OM és OKÉV megbízásából készült, eredetileg a többi tantárggyal együtt jelent meg a minisztérium honlapján.

2004: Reményi Zoltán - Siegler Gábor - Szalayné Tahy Zsuzsanna (alkotószerkesztő: Dr. Zsakó László): Érettségire felkészítő feladatgyűjtemény - Informatika. Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2003. (MTMT.hu)

2004: Pattantyús-Ábrahám Sándorné - Siegler Gábor - Szalayné Tahy Zsuzsanna (alkotószerkesztő: Dr. Zsakó László): Informatika feladatgyűjtemény - Alapszint.Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2003. (MTMT.hu)

2003:Tanmenet OECD adatlap - Gimnázium, 17 éves korosztály; Óravázlat 41--Óravázlat 48 in:  Kárpáti Andrea (szerk): Informatikai eszközök a matematika oktatásában. Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2003. (MTMT.hu)

1998: Szalayné Tahy Zsuzsa: Feladatgyűjtemény táblázatkezeléshez. Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 1998. (MTMT.hu)

1995: Feladatgyűjtemény táblázatkezelés oktatásához. Szakdolgozat ELTE TTK számítástechnika szakos tanár végzettséghez  (MTMT.hu)

1987: Indirekt bizonyítás a középiskola második osztályában. Szakdolgozat ELTE TTK matematika-fizika szakos tanár végzettséghez.  (MTMT.hu)

Konferenciák (előadások, együttműködési megbeszélések)

2013: Infodidact 2013; informatikai szakmódszertani konferencia, Zamárdi, Mi van, ha nem tudok teát főzni? előadás (MTMT.hu)

2013: ASEF ClassNet konferencia, Indonézia (Bali) Nusa Dua, ChainStories 2013 projektbemutató előadás

2011: AEC-NET konferencia, Írország, Dundalk Robot Society címmel előadás; Chain Stories címmel előadás

2011: INFO Savaria konferencia: C# módszertani tapasztalatok; Office 2010 tanári szemmel

2010: AEC-NET konferencia, India, Gurgaon (saját előadás nélkül, csatlakozás több projekthez).

2009: AEC-NET konferencia, Dánia, Sonderborg; Programmers Club címmel előadás

2008: AEC-NET konferencia, Malaysia, Sabah, Kota Kinabalu, Rise of Peace címmel előadás

2007: INFO Éra: Windows Vista Office2007 az informatika érettségin

2006. MS TTK: Érettségi szekció - Problémamegoldási módszerek és azok értékelése

2006. eTwinning munkakonferencia matematika és természettudományos tárgyakat tanító tanárok számára - Prague, Czech rep.

2006: IX. Országos Neumann Kongresszus (ITT) Az informatika átjárja az iskolát. (5. szekció) (MTMT.hu)

2006. eTwinning konferencia és kiállítás - Linz, Austria

2005: VII. Országos Közoktatási Szakértői Konferencia Az EPICT táblázatkezelés tananyagának beépítése a tanítási órába (ITT MTMT.hu)

2005: MS TTK: Kétszintű érettségi 2005 - tapasztalatok, tanulságok (Danitz Bélánéval közösen)

2004: INFO Éra konferencia: Gyakorlati vizsga és szervezésének kérdései mindkét szinten; Szóbeli vizsga és szervezésének kérdései mindkét szinten (mindkettőt Reményi Zoltánnal közösen)

2004: MS TTK: Kétszintű érettségi - a 2004-es próba érettségi tapasztalatai; Excel diagramok felhasználói szemmel

2003. MS TTK: Oktatás szekció: Módszertani ajánlások

2002 októberében MTA Pedagógiai Bizottsága által szervezett Neveléstudományi konferencián
Szakmai ajánlás az informatikai kereszttantervi követelmények teljesítéséhez címmel mutattam be a számítógép és internet tantárgyi felhasználásának lehetőségeit valamint
Az információs és kommunikációs technológia szerepe a tanítási-tanulási folyamatban címmel tartottam előadást.

2001: INFO Éra konferencia: Animáció Excelben a matematika órán

2001. október: I. Országos Neveléstudományi Konferencia: Hallássérültek bevezetése az információ technológia világába (MTMT.hu)

2001 nyár: Technology and Deaf Education (NTID-RIT, Rochester NY, USA) ITT a Project Access eredményeinek bemutatása (társelőadók: Kenneth Nash, Bíró Zsuzsa, Boldvai Ferenc, Horváth Zsuzsa): Project Access: Use of Computer Technology at Hungarian Schools for the Deaf  (MTMT.hu)

2000: II. Országos Közoktatási Szakértői Konferencia, A számítógéppel segített tanulás (beszámoló az OECD kutatás kérdőívének tapasztalatairól) (ITT, MTMT.hu)

1999: INFO Éra konferencia: HTML készítés módszertana.

1997: INFO Éra konferencia: Függvényábrázolás táblázatkezelővel.

1996: INFO Éra konferencia: Számítástechnika felhasználása óvodában

1997: Az Internet Galaxis'97 rendezvényen nyitott Internet felhasználói tanfolyamot tartottam az érdeklődő tanároknak és látogatóknak.

Tanulói projektek

2014. nyár: Programozó tábor, Szeged (3D megjelenítés, 2048, MI, MBED-Ledkocka, vasút szimulátor, OKTV)

2013-2014: AEC-NET projektek: (Szervező) StoryTrees;
Cultural Exchange cserelátogatás az SMS Meera Bagh (India, Delhi) diákjaival; és SM Sains Seri Puteri - Seseri - (Malaysia, Kuala Lumpur) diákjaival

2013. nyár: Programozó tábor, Eger (LINQ, Lambda, MBED, Multiuser, Thread, kamera, kriptográfia-puzzle)

2012-2013: AEC-NET projektek: (Szervező) Chain Stories ’2013;
Cultural Exchange cserelátogatás a Millennia Institute (Singapore) diákjaival

2012-2013: Út a tudományhoz, Robot Kukta (támogató: Emberi Erőforrás Támogatáskezelő - EMET)

2012 nyár: Programozó tábor, Szeged (Android, iMAC, Threads, Class, Object, MBED, Ledpörgettyű)

2011-2012: AEC-NET projektek: (Szervező) Chain Stories ’2012, (Szervező) Robot Society; Crossing the borders ... feeling the others!! (Emotions)

2011-2012: Út a tudományhoz, Robotok és mesterséges intelligencia (támogató: Wekerle Sándor Alapkezelő)

2011-2012: Út a tudományhoz, Beszélgető iPhone-ok (támogató: Wekerle Sándor Alapkezelő)

2011. nyár: Programozó tábor, Pécs (MBED, UML, Virtuális Ping-pong, Threads, Böngésző)

2010-2011: AEC-NET projektek: Chain Stories 2010, 4R4us - Refuse-Reduce-Reuse-Recycle, Let's Celebrate

2010-2011: Út a tudományhoz, LEGO - WRO (támogató: Wekerle Sándor Alapkezelő)

2010-2011: Út a tudományhoz, Marsrover (támogató: Wekerle Sándor Alapkezelő)

2010. nyár: Programozó tábor, Pécs (Digitális technika, szimuláció, Object, Bezier, szg. grafika)

2009-2010: AEC-NET projektek: (Szervező) Programmers Club, Chain Stories 2009, EnviromentalFriendly@VirtualHomestay, Filming Project: Water drops… Water colours…, Green School, International Treasure, PlaceWorth Visiting - Unforgettable Journey, Youth Environment in School Activities for Climate Change

2009-2010: Út a tudományhoz, Programozás mobil eszközre (támogató: OKM Támogatáskezelő)

2009-2010: Út a tudományhoz, LEGO - FLL (támogató: OKM Támogatáskezelő)

2009. nyár: Programozó tábor, Eger (HuDa, Forgalom, BMP-transzformáció, Pénzfelismerés, Logika, Kódfejtés, FOK-GYEM)

2008-2009: AEC-NET projektek: (Szervező) Rise of Peace, Chain Stories, Local Traditions and Ceremonies - Weddings are Made in Heaven (AEC Award Winning Project 2009), Renewable Energies, Young Scientists in the Cosmos, After School Activities

2008-2009: Út a tudományhoz, Lego robotok (támogató: OKM Támogatáskezelő)

2008-2009: Út a tudományhoz, Gondolkodó programok (támogató: OKM Támogatáskezelő)

2008. nyár: Programozó tábor, Vác (Játékprogramok készítése, Grafikus alkalmazások)

2007-2009: e-Twinning keretein belül nemzetközi matematika-informatika projekt: Pilot Project for Virtual Grand Prix Racing; Cars - Maths in Motion. (www.cshsoft.com) (eTwinning versenyen 2009-ben 3. hely)

2007-2008: Út a tudományhoz, Specializált elektronikus napló fejlesztése (támogató: OKM Támogatáskezelő)

2007-2008: Út a tudományhoz, SzIG Enterprise Team csapat(támogató: OKM Támogatáskezelő) Verseny 2007 (Microsoft és Cisco csapatversenye), üzlet az iskolában (informatikai infrastruktúra tervezés és építés) - SzIG Enterprise Team csapat

2007-2008: ThinkQuest PlantOxy (2008) TQ web: library.thinkquest.org/07aug/00890/ (Thinkquest Magyarország 2008 versenyen 8. hely)

2007-2008: E-Twinning project: Classmates form Abroad

2007. nyár: Programozó tábor, Szeged (Hanoi, Gauss-elimináció, OKTV feladatok, Iskola honlapjának elkészítése)

2006-2007: Bekapcsolódás az AEC-NET munkájába, Asia-Europe Money.

2006-2007: ThinkQuest (E-Twinning): Hyper (super) Mathematics TQ web: library.thinkquest.org/06aug/00905/ (eTwinning verseny 3. hely)

2006-2007: E-Twinning: Math Competition - How to

2006-2007: Út a tudományhoz, Internetes iskolai szolgáltatások fejlesztése több platformon (támogató: Tempus Közalapítvány)

2005-2006: Út a tudományhoz, Informatikai szolgáltatások fejlesztése (támogató: Tempus Közalapítvány)

2004: Verseny'2004 (Microsoft és Sulinet csapatversenye), téma: IKT alkalmazása a tanórán - "sziginfo" csapat továbbjutott a "szigma" csapat nem.

2003-2009: :) azaz "c" osztály osztályfőnöke vagyok. 36-->29 fős nagyon színes, kreatív közösség.

2000: Verseny'2000 (Microsoft és Sulinet csapatversenye), téma: Iskolai portál készítése - nem lett kész, de sokat dolgoztunk vele

1999-2000: ThinkQuest: rADYoactivity

1998: Verseny'98 (Microsoft és Soros Alapítvány csapatversenye), téma: Weblap-készítés

1997-2001: "d" osztály osztályfőnöke vagyok. 29 diákkal indultunk, 22-vel fejeztük be. A négy év alatt nagyon sok minden történt...

1997-1998: a Guards Rt. „Otthonlap” honlap-készítési verseny, Adywebteam csapat - 1. helyezést és kerületi különdíjat nyertünk

1995: Verseny'95 (Microsoft és Soros Alapítvány csapatversenye), téma: Felhasználói verseny (Windows'95 és irodai alkalmazások) - "Pepsi"-s csapat

Díjak, kitüntetések, pályázati díjak

2014. június: Fővárosi Középiskolai Informatika Alkalmazói Versenyre felkészítésért; oklevél

2013. november: Asia-Europe Foundation ASEF Classroom Net Merit Award a Chain Stories 2013 projektért

2013. október: Pro Progressio Alapítvány a műszaki és természettudományi ismeretek eredményes oktatásáért kiírt pályázatán támogatást nyertem programozó tábor és szakkör eszközeire.

2013. augusztus: MATEHETSZ Bonis Bona - A nemzet tehetségeiért, "Kiváló versenyfelkészítő" díj

2013. június (és 2011. május) Fővárosi Középiskolai Informatika Alkalmazói Versenyre felkészítésért; oklevél

2013. március: EMMI az olimpiai felkészítésért elismerő oklevelet adományozott

2013. február: ISZE „Dusza Árpád Országos Programozó Emlékverseny "5 éven át legeredményesebb felkészítő tanár” plakett és oklevél

2012. november: Microsoft, Modern Iskola; a Microsoft Partners in Learning Magyarországi Fórumon bemutatott projektért

2012. június: Pro Progressio Alapítvány a műszaki és természettudományi ismeretek eredményes oktatásáért kiírt pályázatán támogatást nyertem programozó tábor és szakkör eszközeire.

2011. június:  Pro Progressio Alapítvány a műszaki és természettudományi ismeretek eredményes oktatásáért kiírt pályázatán támogatást nyertem programozó tábor és szakkör eszközeire.

2011. május: Szent István Gimnázium Istvános tehetségekért emlékgyűrű az eredményes OKTV felkészítő munkámért.

2011. május: NEFMI kitüntetett diákjaim OKTV-n elért sikerekért.

2010. május: Graphisoft Alapítvány a matematika (informatika) tehetségek fejlesztéséért Graphisoft-díjjal tüntetett ki.

2009. szeptember: Elnyertem a Pro Progressio Alapítvány a műszaki és természettudományi ismeretek eredményes oktatásáért kiírt pályázatának díját.

2009 május: eTwinning; az eTwinning versenyen "Pilot project for virtual grand prix racing" projekttel elért 3. helyezés; oklevél

2009. április: MFPI; Kiemelkedő felkészítő munkáért oklevél.

2008. április: eTwinning; az eTwinning versenyen a "Hyper (super) Mathematics" projekttel elért 3. helyezés; oklevél.

2008. március: NJSZT; Nemes Tihamér Országos Középiskolai Számítástechnikai Tanulmányi Versenyre felkészítésért; oklevél.

2007. április: FPI; Az informatika tehetséggondozásért oklevél.

2004. május: NJSZT; Tarján Rezső emlékéremmel tüntetett ki a számítástechnika eredményes oktatásáért és a számítástechnikai kultúra terjesztéséért.

2002. december: A MTA Kutató pedagógus pályázaton díjazták Informatikai módszerek a matematikában pályázatomat.

2001. június: Ady Endre Gimnázium "Hűség minőség díj"-at adományozott.

2001. május: XIII. ker PSZK; "Így használom az internetet a tanítási órán" pályázatommal 1. helyezést értem el.

2001. május: XIII. kerületi önkormányzat az "Év Tanára" kitüntetését kaptam.

1998 október: Guards Rt (Elender, Easy CallErmes Hungary); OTT/HON/LAP díjnyertes csapatának felkészítéséért; oklevél

Tagság szakmai szervezetekben

2012-: Microsoft, Partners in Learning

2002- NJSZT Közoktatási Szakosztály

2000-2010 Közoktatási Szakértők Egyesülete

1998-2003 Tagja vagyok a MTA Digitális Pedagógia Albizottságának (DPA)

1998- Tagja vagyok az ISZE Tanártovábbképző műhelyének, Tankönyvfejlesztő műhelyének és részt veszek az egyesület tartalomfejlesztési projectjeiben (pl.: CD-ROM minősítés)

1995- Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete

További szakmai tevékenység

2010- Részvétel LEGO robot programozási versenyeken: FLL, WRO, Mobil Robot programozó verseny, robot szumó versenyeken. 2012-ben regionális FLL verseny szervezése.

2010– Nemzeti Tehetségsegítő Tanács – Géniusz Képzések Az informatika terén tehetséges tanulók gondozása (KPR234) FAT akkreditált tanfolyam oktatójaként várom a feladatokat

2008-2011: (és 1997-2004.ig) A Fővárosi Gimnáziumok Informatika Alkalmazói Verseny iskolai fordulójára feladatsort állítok össze

2008-- ELTE IK levelező Informatika tanárszakos mesterképzésen vezető tanári feladatot látok el (a képzettek számának függvényében)

2008- Szakértői, szaktanácsadói feladatokat látok el a Mérei Ferenc Fővárosi Pedagógiai és Pályaválasztási Tanácsadó Intézetnél - forráshiány miatt szünetel

2008.: ISZE szervezésében a Windows Vista és Office 2007 oktatására felkészítő tanfolyam.

2007-2008: Calibrate és LeMill tananyagok kipróbálása, értékelése

2006-2008: Az iskolai diákönkormányzat támogatása.

2005- 2006: A magyarországi EPICT tanfolyam táblázatkezelés moduljának kidolgozása => EPICT facilitátor minősítés megszerzése, 2 kísérleti csoport facilitálása.

2003. nyár: Az SDT első matematika tananyagának kidolgozásában az Eduweb és a Nemzeti Tankönyvkiadó megbízásából vettem részt.

 2003. tavasz: Informatikai módszerek a matematika oktatásában címmel távoktatási anyagot készítettem az ELTE megbízásából.

2002-2007: A Szent István Gimnázium honlapjának karbantartása (adatfrissítés), öregdiák oldalak elkészítése, archív anyagok digitalizálása, 2007-ben az új igényeknek megfelelő honlap elkészítésének mentorálása

2002. tavaszán részvétel a Szakmai ajánlás az informatika kereszttantervi követelményeinek teljesítéséhez projektben, melyet a KáOKSZI megrendelésére az ISZE koordinált.

2001-2007 Részt vettem a 2005-ös informatika érettségi vizsgaanyagának kidolgozásában, feladatkészítésben, lektorálásban, szóbeli tételek készítésében.

2001. február: az OECD kutatás keretében egy hetet töltöttem Londonban, ahol meglátogattam az egyik legnagyobb oktatással kapcsolatos vásárt (BettShow), és tájékozódhattam egy távoktatási egyetem módszereiről (Open University), meglátogathattam egy általános képzésű iskolát.

2000- 2002: órákat tartottam az ELTE oktatástechnológia tanszékén Informatika a matematikaoktatásban címmel.

2000- 2001-es tanévben tagja voltam az OECD országokban végzett Információs és kommunikációs technológiák használata a tanításban kutatásnak. Ezen belül az IKT matematika oktatás területén történő felhasználásait próbáltam ki, illetve részt veszek az összegyűlt kutatási anyag közreadási munkálataiban.

1999- 2001: A Project Access magyar informatikai szakértőjeként segítettem a hallássérült iskolák oktatásának fejlesztését. (PA = Magyar-Amerikai együttműködés a magyar hallássérült diákok információs technológiába való bevezetésére). Ennek keretében részt vettem egy háromhetes Egyesült államokbeli képzésben, mint szakértő; részt vettem az iskolák magyarországi továbbképzésének és konferenciájának megszervezésében, az eredményeiket bemutató pályázat kiírásában, értékelésében; 2001-ben az Amerikai siketeket oktató iskolák szakmai konferenciáján, a Project Access eredményeinek bemutatóján. 1999-2001: 1-2 alkalommal előadóként részt veszek a siket iskolák tanárainak informatikai továbbképzésén.

1999--: Részt veszek a tanártovábbképzési programok akkreditációs elbírálásában (ha felkérnek).

1998-2011 Részt vettem az ISZE által meghirdetett számítástechnikai tanfolyamok anyagának kidolgozásában, az első alapszintű, illetve oktatóképző "Internet alapok" tanfolyamok megtartásában.

1998-OKJ Informatikus képzésben oktatás

1997-1998: Részt vettem a Soros Alapítvány Regionális rendszergazda programjában, amely a Sulinetbe bekapcsolódó iskolák kezdő lépéseihez nyújtott támogatást

1994-2002: Az iskola informatikaoktatásának tartalmi fejlesztése, gépparkjának kiépítése, az ehhez szükséges pénzeszközök biztosítása, megpályázása. Ezen belül:
- A Soros Alapítvány pályázatán elnyert támogatás felhasználása, részvétel a „nyílt társadalomért” projekt.
- Az Ady Endre Gimnázium informatika termeinek kialakítása (az első emeleten informatika termek és tanárik tervezése, informatikai kiépítése).
- Informatika tagozatos osztály szervezése és oktatása.
- Informatikai rendszer, hálózat kiépítése.
- öt éven át végeztem az iskolában a számítógépek karbantartását, majd elértem, hogy először ösztöndíjas diák rendszergazdát, majd rendszergazda alkalmazzon a fenntartó.

1994-1995: Pályázat a Soros Alapítvány Számítógépes iskola a nyílt társadalomért programjára. - évtizedekre meghatározó mind az Ady Endre Gimnázium informatikai képzéséhez, mind szakmai fejlődésemet tekintve

1991-1994. MAFLAP néven kicsit oktató, kicsit szórakoztató iskolaújság készítése, évente 4 szám megjelentetése. Emiatt a PC, az MS DOS, a ChiWriter szövegszerkesztő, később a Quattro táblázatkezelő program megismerése.

Óravázlatok

2008: Geometriai transzformációk; matematika
Copyright és szabadszoftver informatika
in:  Körösné Dr. Mikis Márta (szerk): IKT - MOZAIK Kézikönyv pedagógusoknak a számítógép tanórai alkalmazásához. Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet, Budapest, 2010.

2005: Óravázlat - ötletek
Aknakereső a matematikai logika és kombinatorika oktatásához
Szöveges feladat megoldása grafikusan, táblázatkezelőben (járművek találkozása…)
Rajzolóval „szerkesztés”
Függvény-transzformáció animációval
Algebrai kifejezések értelmezése – egyenletszerkesztő
Geometria tételek bizonyítása prezentációban
Képletek általános használata (derékszögű háromszög adatainak kiszámítása)
Iskolai büféhez költségvetés készítése
A valószínűség számítás – átlag, szórás és eloszlás vizsgálata a vél() függvény segítségével
Teljes indukció vizsgálata – rekurzív és explicit képletek összehasonlítása
Fénytörés lencsén, fényvisszaverődés tükrön
Az út-idő feladat itt is jöhet
Egyenletes gyorsulás ábrázolása egyenletes mozgásokkal közelítve
Mérési eredmény (pl. gravitációs gyorsulás mérése ejtőgéppel) kiértékelése
A hullámmozgás dinamikája
Lissajouse-görbe
Ital – Kalorimetriai feladatok általános megoldása
Valós áramkör sematizált rajzának elkészítése rajzolóban (a madzagok mindig másképp mennek)
Összetett kapcsolás elemzése
Víz hőmérsékletének mérése különböző edényekben, fedve vagy szabadon, különböző tűzhelyeken.
in: Merényi-Szabó-Takács (szerk): 101 ötlet Innovatív tanároknak. Jedlik Oktatási Stúdió, Budapest, 2005.

2002: Tanmenet OECD adatlap - Gimnázium, 17 éves korosztály;
Óravázlat 41: Kombinatorika, teljes indukció
Óravázlat 42:Faktoriális számítása
Óravázlat 43: Exponenciális függvény jellemzése
Óravázlat 44: Exponenciális és logaritmikus egyenletek grafikus megoldása
Óravázlat 45: Trigonometria, színusz- és koszinusztétel gyakorlása
Óravázlat 46: Addíciós tételek (Trigonometria)
Óravázlat 47: Trigonometriai tételek bizonyítása
Óravázlat 48: Sorozatok jellemzése
in:  Kárpáti Andrea (szerk): Informatikai eszközök a matematika oktatásában. Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2003.

Minősítések, óralátogatások

2014: Regisztráció portfolióval a Pedagógus II. kategóriára

2013: Minőségbiztosítási kérdőív (26 kérdés 1-4 skála) átlag: 3,13, min: 2,44 (színvonalas szabadidős programokat szervez); max: 3,71 (tantárgyi tudása alapos)

Diákjaim kiemelkedő eredményei

2014: OKTV Informatika I.: Szücs Cintia Lia (12) 11. hely, Borbás Bence (11) 15. hely.
OKTV Informatika II.: Kemenes Balázs (12) 8. hely, Kovács Benjamin (12) 12. hely, Susits Mátyás (11) 20. hely.
Nemes Tihamér Alkalmazói verseny: Dobos-Kovács Mihály (10) 1. hely, Bodnár Anna (9) 4. hely, Szkupien Péter (9) 8. hely.
Nemes Tihamér Programozói verseny: Dobos-Kovács Mihály (10) 5. hely
Dusza Árpád Programozói Csapatverseny: I. kategória 2. hely.
Fővárosi Informatika Alkalmazói verseny: II. kategória: Szücs Cintia Lia (12) 1. hely, Borbás Bence (11) 5. hely.
F.I. A.T. (főv. ált isk alkalmazói): Tallósi Máté döntős.

2013: OKTV Informatika I.: Tran Than Long (12) 10. hely, Szűcs Cintia Lia (11) 15. hely, Nagy Ádám (12) 16. hely, Szabó Dániel (12) 29. hely.
OKTV Informatika II.: Szarka Gábor (12) 14. hely, Kovács Benjamin (11) 17. hely, Tóth Gábor Csaba (12) 32. hely
Nemes Tihamér Alkalmazói verseny: Borbás Bence (10) 7. hely, Dobos-Kovács Mihály (9) 14. hely, Zajka Zita (10) 34. hely.
Nemes Tihamér Programozói verseny: Susits Mátyás (12) 22. hely.
Nemes Tihamér Programozói verseny: Bodnár Anna (8) 5. hely
Dusza Árpád Programozói Csapatverseny: I. kategória 1. és 4. hely, 2. kategória 2. hely.
Fővárosi Informatika Alkalmazói verseny: I. kategória 1, és 2. hely, II. kategória 4. hely.
F.I. A.T. (főv. ált isk alkalmazói): Bodnár Anna (8) 2. hely.
FLL Budapesti forduló: Szig@HUN csapat legkitartóbb díj és 5. hely

2012: International Olympiad in Informatics: Marussy Kristóf (12) csapattag.
OKTV Informatika I.: Kővágó Zoltán (12) 1. hely
OKTV Informatika II.: Marussy Kristóf (12) 2. hely, Kővágó Zoltán (12) 15. hely, Szarka Gábor (11) 36. hely.
Nemes Tihamér Alkalmazói verseny: Borbás Bence ( becsatlakozó 9) 6. hely, Szűcs Cintia Lia (10) 13. hely.
Nemes Tihamér Programozói verseny: Susits Mátyás (9) 24. hely.
Nemes Tihamér Programozói verseny: Dobos-Kovács Mihály (8) 16. hely.
Dusza Árpád Programozói Csapatverseny: I. kategória 1. és 2. hely,
21. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny: Hollós Ádám 1. díj
Izsák Imre Gyula komplex természettudományi verseny: Tóth Gábor Csaba (12) 1. hely, Szarka Gábor (12) 2. hely
Neumann János Nemzetközi Programtermék Verseny: NYEH (Kővágó, Marussy, Szarka) 1. hely

2011: OKTV Informatika I.: Marussy Kristóf (11) 1. hely; Kővágó Zoltán (11) 4. hely; Stein Dániel (12) 5. hely; Danyádi Bence (12) 8. hely;
OKTV Informatika II.: Marussy Kristóf (11) 3. hely; Kővágó Zoltán (11) 21. hely, Szarka Gábor (10) 31. hely;
Fővárosi Informatika Alkalmazói Verseny II. kategóriában 2–6. helyezések, I. kategóriában 3. helyezés;
Dusza Árpád programozói csapatverseny 9-10. évf. 1., 11-13. évf. 3. hely.
Mobil Robot Programozó verseny (GAMF): Kővágó, Szabó, Stein) 5. hely.
World Robot Olympiad (Leipzig): NeoFoobar (Kővágó, Oravecz, Szabó) 6. hely.

2010: OKTV Informatika I.: Farkas Péter (12) 4. hely, Berezvai Szabolcs (12) 11. hely, Tóth Tibor (12) 14. hely, Danyádi Bence (12) 21. hely
OKTV Informatika II.: Papp Pál András (12) 2. hely, Rutai Richárd (12) 8. hely, Kővágó Zoltán (10) 19, hely, Gulyás Milán (12) 20. hely, Marussy Kristóf (10) 37. hely.
Nemes Tihamér Programozói verseny: Szarka Gábor (9) 9. hely
Nemes Tihamér Programozói verseny: Szabó Attila (8) 14. hely, Kovács Benjamin (8) 20. hely.
Dusza Árpád programozói csapatverseny 9-10. évf. 1. hely
Fővárosi Informatika Alkalmazói Verseny II. kategóriában 1., 3., 4., 9., 11., 13. hely
Izsák Imre Gyula komplex természettudományi verseny: Marussy Kristóf (11) 2. hely
Junior Internet Verseny magyarországi válogató: Stein Dániel (11) JuniorDesign II kat. 2. hely, JuniorWeb II. kat. 1. hely, JuniorErb kat. 3. hely

2009: OKTV Informatika I.: Géhberger Dániel (12) 7.hely; Stein Dániel (10) 8. hely; Berezvai Szabolcs (11) 19. hely; Molnár Gábor (11) 23. hely,
OKTV Informatika II.: Papp Pál András (11) 31.hely; Farkas Péter (11) 33. hely, Bohner Gergő (12) 35. hely;
Nemes Tihamér Alkalmazói verseny: Nagy Dániel (11) 11. hely; Osztrovszky Zsolt (11) 13. hely, Danyádi Bence (11) 19. hely.
Nemes Tihamér Programozói verseny: Nagy Dániel (11) 5. hely; Kővágó Zoltán (9) 25. hely, Marussy Kristóf (9) hely.
Nemes Tihamér Programozói verseny: Szarka Gábor (8) 4. hely; Szabó Attila (7) 28. hely, Kovács Benjamin (7) 35. hely.
Dusza Árpád programozói csapatverseny 11-13. évf. 3. hely
Fővárosi Középiskolák Informatika Alkalmazói Versenyének döntőjére 13 tanítványom jutott be, 1 .; 3.; 4.; 5.; 6.; 11... helyen végeztek.
Junior Internet Verseny magyarországi válogató: Papp Krisztián (12) JuniorDesign kategóriában 1. hely

2008: OKTV Informatika I.: Darvas Dániel (12) 1. hely
Nemes Tihamér Programozói verseny: Rutai Richárd (10) 5. hely; Papp Pál András (10) 8. hely; Farkas Péter (10) 17. hely; Nagy Dániel (10) 20. hely; Szabó Máté (10) 47. hely.
Nemes Tihamér Programozó verseny: Kővágó Zoltán (8) 1. hely; Marussy Kristóf (8) 6. hely; Oravecz Márton (8) 17. hely.
Fővárosi Informatika Alkalmazói Versenyen diákjaim 1 ., 2., 4. 10. 11. helyezést értek el.
Junior Internet Verseny magyarországi válogató: Géhberger Dániel (11) JuniorWeb kategóriában 1 hely.

2007: OKTV Informatika I.: Darvas Dániel (11) 1. hely; Géhberger Dániel (10) 4. hely;
Nemes Tihamér Programozói verseny: Papp Pál András (9) 13. hely; Rutai Richárd (9) 13. hely, Bohner Gergő (10) 29. hely.
Fővárosi Informatika Alkalmazói Versenyen hasonló helyezések.
Izsák Imre Gyula komplex természettudományi verseny: Darvas Dániel (12) informatika külön díj

2006: OKTV Informatika I.: Darvas Dániel (10) 1. hely;
Nemes Tihamér Programozói verseny: Rutai Richárd (8) 7. hely, Papp Pál András (8) 11. hely; Farkas Pétert (8) 16. hely ..
Nemes Tihamér Alkalmazói verseny: Géhberger Dániel (9) 11. hely.

2005: Nemes Tihamér Programozó verseny: Darvas Dániel (9) 31. hely

Nyelvtudás

Angol: Állami "C" típusú középszintű nyelvvizsga

Német: Érettségi (jó)

Orosz: Kötelező általános és középiskolai oktatás után ELTE TTK mat-fiz szaknyelvi vizsga (jó)