PÉNZKÓD DÖNTŐ

2026. május 26-án rendezték meg a Pénziránytű Alapítvány három fordulós országos PÉNZKÓD versenyének döntőjét. 383 csapat indult a 6–8. évfolyamosok mezőnyében, és csupán hatan, köztük a mi csapatunk, a Csínytevők jutott be a döntőbe. Izgalmas pénzügyi és gazdasági kérdésekhez kapcsolódtak a feladatok, egyszer a gyorsasággal, máskor az előadói képességgel, kreativitással lehetett több pontot szerezni. Nagyon örültünk, amikor a négyórás verseny végén országos 2. helyezést értünk el és értékes, kedves ajándékokkal tértünk haza.
Köszönjük a felkészítést dr. Dolinay Eszternek és iskolánk egykori diákjának, Kis-Fodor Józsefnek.
Csapattagok: Bódizs Zalán, Polivoda Benjamin és Timár Péter 8.b