Juhász István tanár úr Eötvös József-díjas!
Hatalmas örömmel és büszkeségül adjuk hírül, hogy Juhász István tanár úr, iskolánk matematikatanára rangos állami elismerésben részesült.
Az idei pedagógusnap alkalmából június 12-én Budapesten, az ELTE PPK-n az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium által megrendezett központi ünnepségen Kókayné Lányi Marietta államtitkár asszonytól vehette át az oktatási miniszter által adományozott Eötvös József-díjat.
A kitüntetéssel azoknak a kiemelkedő munkát végző pedagógusoknak adományozzák, akik nevelő-oktató munkájuk során életpályájukkal kifejezték elkötelezettségüket a pedagógus élethivatás mellett.
A hivatalos laudációt az alábbiakban teljes terjedelemben közöljük:
„Juhász István 1985 óta tagja a Szent István Gimnázium tantestületének. Közel négy évtizedes pedagógusi munkájával meghatározó alakja az intézmény reálképzésének, különösen a speciális matematika tagozatnak.
A Szent István Gimnázium a hazai matematikaoktatás egyik különleges műhelye: falai között tanult Erdős Pál, minden idők egyik legnagyobb magyar matematikusa is. Ehhez a kivételes hagyományhoz méltóan az iskola speciális matematika tagozata évtizedek óta a tehetséggondozás egyik meghatározó hazai központja.
Ebben a nagy múltú és különösen igényes szakmai közegben Juhász István az elmúlt évtizedekben a gimnázium matematikaoktatásának egyik meghatározó alakjává vált. A magyar matematikaoktatás elismert szakembere, meghatározó tankönyvírója, akinek munkássága nemcsak a saját iskolájában, hanem országos szinten is kiemelkedő jelentőségű.
Igazi tanáregyéniség, akinek kisugárzása, szakmai tekintélye és tanítványai iránti szeretete egészen kivételes erejű. Akiket valaha tanított, a legnagyobb elismeréssel beszélnek róla.”
Az elnyert életműdíjhoz ezúton is szívből gratulálunk!
