Négy év után újra Kazinczy-érem!

Négy év után újra Kazinczy-érem!

Nagyszerű siker a „Szép Magyar Beszéd” verseny győri országos döntőjén

Immár 54. alkalommal rendezték meg idén a Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” verseny országos döntőjét Győrben, ahol idén Förgeteg Soma (12.B, felkészítő tanárai: Szecsődi Tamás és Bóka Gábor) képviselte iskolánkat.

A két szóbeli (egy kötelező és egy szabadon választott szöveg felolvasása), valamint egy írásbeli (a „Beszélni nehéz!” jelrendszer alkalmazása) fordulóból álló megmérettetés nagyszerű sikert eredményezett: diákunk nem csak a verseny legjobbjainak járó Kazinczy-emlékérmet vehette át, de mindkét szöveg egyenletesen kiemelkedő színvonalú tolmácsolásáért a Rotary-különdíjat is.

Ezzel az eredménnyel Förgeteg Soma lett iskolánk történetének első diákja, aki mindkét Kazinczyhoz kötődő versenyen plakettet nyert: mostani kiváló szereplését megelőzően 2017-ben a Sátoraljaújhelyben megrendezett Édes Anyanyelvünk nyelvhasználati versenyen is hasonló sikerrel szerepelt.

Az eredményekhez gratulálunk!

 

Korábbi díjazottjaink (zárójelben a felkészítő tanárok neve):

Kazinczy-emlékérem (14-18 évesek):

1977 Schaefer Andrea (Németh Margit)

1990 Maróti Orsolya (Németh Margit)

2007 Tüzes Mátyás (Jakab Katalin Edit)

2015 Koós Boglárka (Jakab Katalin Edit)

2019 Förgeteg Soma (Szecsődi Tamás, Bóka Gábor)

Arany Kazinczy-jelvény (10-14 évesek):

2018 Répás Márton Ádám (Bóka Gábor)

Magyar–művészetek munkaközösség

Fotó: Kereszturi Levente